fbpx
Dr. Hakan Özkul

Dr. Hakan Özkul Kimdir

Dr. Hakan Özkul 1967 tarihinde Ankara’da doğdu. İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra döneminin üniversite sınavında Türkiye genelinde dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandı. Önlisans eğitimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Eğitim Hayatı

Dr. Hakan Özkul 1967 tarihinde Ankara’da doğdu. İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra döneminin üniversite sınavında Türkiye genelinde dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandı. Önlisans eğitimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Bundan sonra Tıbbi Aromatik Bitkiler konusunda akademik eğitim aldı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünden de mezun oldu. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İş Yeri Hekimliği sertifikası aldı.

Çalışma Hayatı

Tıp Fakültesinden mezuniyetinden sonra çeşitli Devlet ve Özel sağlık kurumlarında doktor olarak çalıştı. Üniversite yıllarından itibaren Tıbbi ve Aromatik bitkiler konusunda çalışmalar yaptı. Bu maksatla Yurt içi ve yurt dışı birçok araştırma, konferans ve seminerlerde bulundu. “Türkiye’de Bitkisel Tedavinin Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi” amacıyla muhtelif TV programlarına katılarak, bilgi ve tecrübesini paylaşmaktadır. Sağlıklı yaşam konusunda TV’lerde yapılan programlara da katılan Dr. Özkul, TGRT Euro Kanalında yapılan “Doktorlar Konuşuyor” programına uzman konuk olarak katılmaktadır. Haftalık olarak yayınlanan Meltem TV’de “Sağlık ve Yaşam”, Mesaj TV’de “Sağlıklı Günler” ve Sıhhat TV’de “Önce Sağlık” programlarına düzenli olarak katılmaktadır.

Bitkisel Tedavi Çalışmaları

“Türkiye’deki Endemik Tıbbi Bitkiler”, “Tıbbi Bitkilerin Türkiye’de Tedavide Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi”, “Bitkisel Tıp Tarihi”, Tıbb-ı Nebevi ve “Tıbbi Bitkilerin Türkiye’de Üretimi” konularında çalışmalarına devam etmektedir. Bu konularda uzmanların bir araya geleceği ve sahasında öncül çalışmalar yapması planlanan Dernekleşme faaliyeti içindedir.

Dr. Hakan Özkul

Dr. Hakan Özkul’a Sor

Randevu Al , Sorunu Sor

Dr. Hakan Özkul’dan randevu almak mı istiyorsunuz? Ya da bir soru sormak mı? Kolayca Dr. Hakan Özkul’a ulaşabilirsiniz .

Başa dön
WHATSAPP HATTI TIKLA ARA